ÖMER ÖZSELÇUK

Psikolog

Ana Sayfa » Uzmanlarımız » Merve Yavuz

ÜNVAN: Klinik Psikolog


LİSANS: Haliç Üniversitesi Psikoloji – Tam Burslu


ÇALIŞMA ALANLARI:Yetişkinler, Ergenler


SERTİFİKALAR: Bilişsel Davranışçı Terapi,
EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşlemleme) Terapisi
Kanser Hastaları ve Yakınları ile Kognitif Terapi
Çözüm Odaklı Terapi
LGBTİ Danışanlarla Psikoterapi
Travma Sonrası Stres Bozukluğu il


UYGULADIĞI TESTLER: MMPI, CAT, TAT, LOUSIA DUSS


E-POSTA: omer[email protected]

Randevu Almak İçin Hemen Arayın 0 (533) 434 41 01

Alanında uzman Psikolog, Psikolojik Danışman, Psikiyatrist ve Diyetisyenler

Hakkında

1988 yılında İstanbul’da doğdu. 2010 yılında Yeditepe Üniversitesi Psikoloji bölümünü onur derecesi ile bitirdi. Öğrenimi sırasında Bakırköy ve Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastaneleri’nde stajlarını tamamladı. Çocuklarla Oyun Terapisi eğitimini aldıktan sonra iki özel anaokulunda psikolog ve sorumlu müdür olarak çalıştı. Eş zamanlı olarak Psikanalize Giriş Semirleri’ni tamamladı.

Yüksek lisansını İngiltere’de, Queen Mary University of London’da ‘Klinik Alanda Psikolojik Terapiler’ programında tamamlayıp, bu süreçte yetişkin danışanlara psikoterapi yapmaya başladı. Tezini kanser hastaları ve yakınlarının yaşadığı anksiyetik belirtiler üzerine yazdı. Londra’da yaşadığı dönemde Çözüm Odaklı Terapi sertifika programını tamamlayıp, bir kadın merkezinde 2 yıl gönüllü psikolojik danışmanlık hizmeti verdi. Daha sonra AÇEV’in NHS ve UCL işbirliğinde gerçekleşen Londra’daki Türkiyeli anne ve çocuklar üzerinde yapılan projesinde Araştırma Asistanlığı yapıp, çocuklar üzerinde çeşitli zeka ve projektif testlerini (WPSSI-R, Story Stems, Kinetik Aile Çizimi, Bir İnsan Çiz, Life Account) uyguladı ve değerlendirdi.

2014 yılında İstanbul’a dönüş yapıp, Hürriyet gazetesinin Aile İçi Şiddete Son Projesi’nde gönüllü uzman psikolog olarak çalıştı. Bilişsel Davranışçı Terapi, EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşlemleme), ve MMPI eğitimlerini ve süpervizyonlarını aldı. Spod bünyesinde verilen Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği ile ilgili başvuruların çalıştay serisinde yer aldı, LGBTİ danışanlarla çalıştı ve çalışmaya devam etmekte. Kanser hastalarıyla ve yakınlarıyla çalışmak üzere eğitimler aldı. Travma çalışmalarında aile terapisi eğitimi gördü.

Psikoterapi yapmaya başladığından itibaren düzenli olarak süpervizyon almaya devam etmektedir. Şuan özel bir tıp merkezi ve Psiko Yaşam Akademisi bünyesinde duygu-durum bozuklukları (depresyonbipolar bozukluk vb), kaygı/anksiyete bozuklukları (panik ataktakıntılarsınav kaygısı vb), ağırlıkta olmak üzere çeşitli ruh sağlığı konularında yetişkin ve ergen danışanlarla çalışmakta, ve ayrıca kanser hastaları ve yakınlarıyla psikoterapi ve psikolojik değerlendirme uygulamalarını sürdürmektedir.

Diğer Uzmanlarımız

blank

Gülşah Beştav

Uzman Klinik & Sosyal Psikolog

blank

ömer özselçuk

Psikolog & Müzik Terapisti

blank

GÖkçe Çınar Çoban

Psikolog & Psikoanalist

blank

Sena Değirmenci

Psikolojik Danışman

Whatsapp Destek