Sena Değirmenci

Psikolojik Danışman

Ana Sayfa » Uzmanlarımız » Sena Değirmenci

ÜNVAN: Psikolojik Danışman


LİSANS: Yıldız Teknik Üniversitesi PDR


ÇALIŞMA ALANLARI: Yetişkin- Çift & Aile – Çocuk – Ergen


ALDIĞI EĞİTİMLER: MMPI Test Uygulayıcısı, Stanford Binet Zeka Testi,Varoluşsal Terapi Eğitimi,Bilişsel Davranışçı Terapi, Oyun Terapisi


UYGULADIĞI TESTLER: MMPI, Standford Binet


E-POSTA: [email protected]

Randevu Almak İçin Hemen Arayın 0 (533) 434 41 01

Alanında uzman Psikolog, Psikolojik Danışman, Psikiyatrist ve Diyetisyenler

Hakkında

Yıldız Teknik Üniversitesinin Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü mezunlarından olan Psikolojik Danışman Sena Değirmenci, 2018 yılından bu yana PsikoYaşam Akademisi’nde psikolojik danışman olarak hizmet vermektedir.

Psikolojik Danışman Sena Değirmenci, lisans süreci ve sonrasında aldığı eğitimler doğrultusunda çocuklara, ergenlere ve yetişkinlere yönelik psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir. Çocuklara yönelik Stanford Binet Zeka Testi ve yetişkinlere yönelik Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri uygulayıcı eğitimlerini geçmişte stajyeri olduğu Albert Ellis Enstitüsü’nde(Rasyonel Psikoloji) tamamlamıştır. Profesyonel lisans eğitimi kapsamında aldığı süpervizyon sürecinde yetişkin birey ve gruplarla psikolojik danışman, stajını gerçekleştirdiği Çapa İlkokulu ve Bahçelievler Kazım Karabekir Ortaokulu’nda ise çocuklar ve ergenlerle okul psikolojik danışmanı olarak çalışma imkanı bulmuştur.

Değirmenci, Prof. Dr. Ali Eryılmaz tarafından aldığı pozitif psikolojiye yönelik eğitimler ve psikolojik testler doğrultusunda okul çağı bireylerine ve ebeveynlerine yönelik motivasyon, öz-düzenleme disiplinine sahip çalışma, stres ve beden imajı konularında özel olarak çalışmış ve kendi rehberlik programını geliştirmiştir.

Klinik ve Adli Psikoloji Derneği bünyesinde Varoluşsal Terapi Eğitimi  de alan Değirmenci, varoluşsal kaygı, ölüm anksiyetesi, yalıtılmışlık ve özgürlük başlıkları ile varoluşsal terapi eğitimi üzerine çalışmasını tamamladı.

Lisans öğrencisi iken öğrencisi olduğu cinsellik eğitmeni/seksolog Rayka Kumru ile önce derslerde daha sonra ise projelerde ortak çalışma imkanı bulmuş ve Kapsamlı Cinsellik Eğitiminin yanı sıra çocuk ve ergenler için sağlıklı ve kapsamlı cinsellik eğitimci eğitimi almıştır. İlk olarak Koç Okulları için Cinsel İstismarla Mücadele Projesinde ebeveyn ve çocuklarla konu doğrultusunda psikolojik danışman olarak çalışmış ve daha sonra Rayka Kumru’nun kişisel “tabukamu’ projesinde bir araya gelerek Kapsamlı Cinsellik Eğitimi konusunda çalışmalarına ve gençlere ulaşmaya devam etmektedirler. Proje kapsamında hala çalışmalara aktif olarak destek vermektedir.

2018 yılı itibariyle sanat terapisi disiplinine bağlı olarak gerçekleşen beden farkındalığı ve yaratıcı hareket atölyelerine devam eden Psikolojik Danışman Sena Değirmenci öncesinde aldığı modern dans eğitimini psikoloji ile birleştiren bir yolda da eğitimini sürdürmektedir. Profesyonel eğitim ve gelişim süreci devam eden Psikolojik Danışman Sena Değirmenci lisans süreci ve sonrasında da katıldığı seminer, kongre ve sempozyumlar; gönüllü stajyerlik süreçleri ve çalışma hayatı doğrultusunda da mesleki gelişimini desteklemiş, çalışma hayatında da desteklemeye devam etmektedir.

Kişisel hayatında ise kamp yapmaktan, yurtiçi ve yurtdışı gezilerle yeni yerler keşfetmekten zevk alan Değirmenci günlük hayatında sergileri takip etmekte ve piyano eğitimine devam etmektedir.

Diğer Uzmanlarımız

blank

Gülşah Beştav

Uzman Klinik & Sosyal Psikolog

blank

ömer özselçuk

Psikolog & Müzik Terapisti

blank

GÖkçe Çınar Çoban

Psikolog & Psikoanalist

Whatsapp Destek