Neo Festivali’mizi Gerçekleştirdik

Baharın gelişini ve getirdiklerini karşıladığımız 1. Neo Festivali 14 NİSAN 2019 Tarihinde İTÜ Sosyal Tesislerinde gerçekleştirdik. 11 uzman konuşmacının atölye, uygulama ve konuşmalarıyla devam eden programımız olumlu geri dönütlerle son buldu.

Bahar yogası ile Ceren Ocak grubumuza baharı bedenimizle karşılamanın en güzel yolunu olan yoga uygulaması ile gösterdi. Ardından Psikiyatrist Melek Türkmenoğlu Haltmeir kiminin fizyolojik kiminin psikolojik olarak hissettiğimiz bahar yorgunluğu ve etkileri konusunda söyleşi gerçekleştirdi.

blank

Hayatın Her Alanına Dair İçerikler Vardı.

Kısa bir aranın ardından, mevsimi olmaksızın dikkat etmemiz ve bakım göstermemiz gereken dişlerimizin sağlığı adına sunumunu Diş Hekimi Özlem Atanur Giray gerçekleştirdi. Sonrasında Psikolojik Danışman Sena Değirmenci hayallerimizde kurguladığımız seyahatte günlük yaşantımızdaki seyahatlere kadar gidilen yeri, yolda olma sürecini psikolojik bir perspektiften değerlendirdi. Nerdeyiz, nerde olmak istiyoruz, nasıl ulaşıyoruz, döndüğümüzde nasıl hissediyoruz… Tüm bu soruları hayalimizdeki seyahat imgesini değerlendirirken kullanınca hayatımıza dair ulaştığımız ipuçlarımız ise sunumun asıl konusuna ulaşmamıza yardımcı oldu: Seyahat Seçimlerinin İmgesel Anlamı.

blank

Neo Festival programımızın tek panelinde ise Psikiyatrist İbrahim Söylemez, Klinik Psikolog Gülşah Beştav Arıca ve Diyetisyen&Psikolog Berrin Dağ yer aldı. Ruhsal Detox konusu hakkında bilgiler verilen panelde baharın gelişiyle birlikte değişen ve canlanan doğayla beraber fizyolojik ve psikolojik detox konusunda ipuçları sunuldu.

blank

Beden Terapisi, Sanat Terapisi ve Müzik Terapisi Uygulamaları Oldu

Akışın devamında Masaj ve Beden Terapisti Kemal Aktaşoğlu yer aldı. Birbirimizi tedavi edebileceğimiz en eski yöntemlerden biri olan masaj tekniği ile ilgili iyileştirici noktalara değinerek uygulama yaptığı seans videolarıyla katılımcılara gözlem şansı da sundu. Sağlıklı bir yaşamın, beden, ruh sağlığı ve zihinsel süreçlerle mümkün olabileceğinin üstünde  duran Kemal Aktaşoğlu masaj ile birlikte oluşan farkındalık sürecinin aşamalarından da bahsetti.

blank

Bedensel olarak sağlığımızı önemli ölçüde etkileyen beslenme ve beslenme alışkanlarımızla ilgili Saynur Özen Kumcu’nun sunumu katılımcılarla buluştu. Doğru bilenen yanlışlar ve temel beslenme düzenimizde dikkat etmemiz gereken noktaları bizlere sundu. Ardından sahneye çıkarak konuşmasını gerçekleştiren Sanat Terapisti ve aynı zamanda özel bir üniversitede öğretim üyesi olan Nilüfer Esin Berberoğlu psikolojik problemler üzerinde sanat terapisinin iyileştirici etkileri üzerine hazırladığı sunumu ile bizlerleydi. Yaratıcı hareket ve beden farkındalığı konusunda aldığı eğitim ve süpervizyon sonucunda ulaştığı danışanlar ve yaşadıkları süreci aktaran Berberoğlu katılımıyla programımıza sanatsal bir perspektif kattı.

blank

Son oturumumuzda Psikolog Ömer Özselçuk bizlere notaların bireyleri iyileştirici ve geliştirici püf noktalarını sunarken müzik terapisi konusunda da bilgilerini paylaştı. Sunumunun ardından gitarı ile uygulamalı olarak bizleri de bu iyileştirici süreç deneyimine dahil etti.

Akışımızın sonu geldiğinde katılımcılarımızdan aldığımız olumlu geri bildirimlerle mutluluğumuzu paylaştık.

İlki gerçekleşen festivalimizde katılım yoğunluğumuz hava koşullarından dolayı olumsuz etkilense de katılım gösteren katılımcılarımıza teşekkür ederiz. Katılım gösteremeyen katılımcılarımız ise mail yoluyla kurumumuzla iletişime geçerse içerik ve uzmanlarla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirler.

2. Neo Festivalimizde görüşmek üzere

Paylaş

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek