Online Psikolog seansı

Ana Sayfa » Online Psikolog Seansı

Online Psikolog randevusu, sadece pandemi sürecinde değil, yoğun çalışan , sık seyahat eden, şehir veya ülke dışında yaşayan kişilerle devamlı olarak yürüttüğümüz bir süreçtir. Pandemi süreci sonrasında ise , hem enfekte olmak istemeyen hem de dünyanın her yerinden rahatça danışmanlık/eğitim almak isteyen herkes için hızlı, kolay ve güvenli bir yol olmuştur. 

Online psikolojik danışmanlık sürecinde , yüzyüze (offline) danışmanlık sürecinden farklı bir teknik ya da uygulama bulunmamaktadır. Yüzyüze yapılan seanslarda kullanılan teknikler, online seanslarında da aynı şekilde kullanılır.

Online Psikolog Randevu Süreci nasıl işler?

blank

#1 Tarih Belirle

Online seans yapmak istediğiniz tarihi belirleyin.

#2 Psikolog Seç

Online randevu yapacağınız psikologu seçin.

#3 Seansa Başla

Psikolog ile randevu tarihinizde görüşmeye başlayın

Alanında Uzman

Ekibimiz İle Tanışın

blank

Gülşah Beştav

Uzman Klinik & Sosyal Psikolog

blank

ömer özselçuk

Psikolog & Müzik Terapisti

blank

GÖkçe Çınar Çoban

Psikolog & Psikoanalist

blank

Sena Değirmenci

Psikolojik Danışman

Randevu Almak İçin Hemen Arayın 0 (533) 434 41 01

Alanında uzman Psikolog, Psikolojik Danışman ve Diyetisyenler

Online Psikolojik Danışmanlık 

Online psikolojik danışmanlık sürecinde,  görüşmeler görüntülü veya sesli konuşma ile ( WhatsappZoom, Skype ) gibi uygulamalarla yapılmaktadır. Mikrofon, webcam ve internet bağlantısı ile cep telefonu/tablet ya da bilgisayar bu uygulamaların kullanımı için yeterlidir.  Online psikolojik danışmanlık süreci de yüzyüze danışmanlık süreciyle aynı şekilde ortalama 50-60 dk’lık seans planıyla yürütülmektedir. 

Online Psikolog Seansı Hangi Durumlarda Tercih Edilmeli?

Günümüz pandemi koşullarında online psikolojik danışmanlık sıklıkla tercih edilebilir bir durum haline gelmiştir. Psiko Yaşam Akademisi olarak online seanslarımızda yüzyüze seanslardan farklı bir teknik uygulanmamaktadır. Bu nedenle yardım almak istediğiniz herhangi bir konuda online psikolojik danışmanlık almaktan çekinmeyin. Kaygı, depresyon, kişilik sorunları, panik atak, çift sorunları, cinsel sorunlar vb. tüm süreçlerde danışmanlık alabilirsiniz.

Bazı durumlarda yüzyüze danışmanlık sürecine devam eden danışanlar için online danışmanlık sürecine geçiş daha kolay olabilmektedir. İlk defa danışmanlık başvurusunda bulunanlar içinse, işbirliği ve uyumu yakalamak için şartlar uygunsa (Hes kodu- hijyen-refakatçisiz randevuya geliş) ve danışan İstanbul’daysa ilk görüşme yüzyüze planlanıp daha sonraki süreçler online danışmanlık şeklinde yürütülmesi de tercih edilebilir.

Online Seanslarda Danışan Gizliliği

 WhatsappZoom, Skype gibi programlar yoluyla yapılan görüşmeler hiçbir şekilde serverda saklanmaz, gizlilik esastır. Aynı şekilde online psikolog seansı boyunca alınan notlar, yüzyüze danışmanlık sürecinde olduğu gibi gizlilik esasına uygun bir şekilde güvenli, erişim olmayan bir alanda tutulur ve görüşme yine danışmanın tek başına olduğu bir ortamda yapılır. Teleseans şeklinde bir seans da seçip , görüntülü konuşma olmaksızın Online randevu yapabilirsiniz.   En son olarak da online seans görüşmelerini mesajlaşma/ mail ile de sağlamak isterseniz ona uygun bir randevu oluşturabilirsiniz.

Online Seans Nasıl Alabilirim?

Web sitemiz üzerinde bulunan formları kullanarak online ödeme gerçekleştirip seans için randevu alabilirsiniz. Web sitemiz üzerinden gerçekleştireceğiniz tüm ödemeler PAYTR güvencesi altındadır. 

Havale/EFT yoluyla ödeme yapmak isterseniz de hesap numarası talebinizi 05334344101 numaramıza iletebilirsiniz. Dünyanın neresinde olursanız olun,  online seanslarınızı rahatlıkla yapabilir, kolaylıkla sürecinizi planlayabilirsiniz. Uzaktan danışmanlık sağlayan online seanslarında, bulunduğunuz yerde uzman olmaması, pandemi, işlevsel olarak dijital süreçlerin size rahat , kolay ve hızlı gelmesi, mesafe ve zaman mefhumu sebebiyle tercih ediyor olabilirsiniz. Sonuç olarak online psikolog görüşmesi ile yüzyüze psikolog görüşmesi arasında temelde bir farklılık bulunmamaktadır.

Whatsapp Destek